7. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

27.09.2009 Celý región

HC Košice - HK Poprad 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 2. S. Gron (Rudolf Huna), 9. Kmiť (Rudolf Huna), 54. Juraj Faith (Tabaček) - 11. Rataj (Klouda), 28. Lapšanský (Jasečko, Šechný).
Vylúčení: 7:10 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: P. Grečko - Tornay, Smrek
5459 divákov

Košice: J. Hudáček - Tabaček, M. Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Húževka, Kmiť - Höglund, Mertel, Jenčík
Poprad: Šimonovič (9. Klempa) - Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - Lapšanský, Šechný, Igor Majeský - Mašlonka, Rataj, Marcel Haščák - Čížek, V. Žemba, P. Svitana.

Vo východniarskom derby začali lepšie domáci a v 2. minúte vyhrávali 1:0 po presnom zásahu Grona. Košičania nabudení rýchlym gólom sa vďaka Kmiťovi v 9. minúte dostali do dvojgólového vedenia, keď využili presilovú hru. Poprad sa nevzdával a o dve minúty pri svojej prvej početnej výhode o jedného muža znížil Ratajovým gólom. Do druhej tretiny vstúpili hostia aktívnejšie a v 28. minúte vyrovnali v hre štyroch proti štyrom. Viac gólov v tejto časti nepadlo, avšak za zmienku stojí následná početná výhoda Popradčanov piatich proti trom, ktorá trvala takmer štyri minúty. Tretie dejstvo prinieslo obojstranne rýchly hokej so šancami pred oboma bránkami. Misky váh počas presilovej hry v 54. minúte naklonil na stranu domácich kapitán Faith. Poprad zvýšil aktivitu smerom dopredu, no prehre už nezabránil.

HC K-Cero Nitra - HK Spišská Nová Ves 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 9. Gráčik (Marek Slovák, Podstavek), 14. M. Kováčik (V. Vlk, Marek Slovák), 21. Podstavek (Ďurák), 55. S. Saliji (T. Chrenko, Podstavek) - 46. Petruk (Jurík), 57. Harabin (M. Školiak, S. Pavličko).
Vylúčení: 4:5 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Brath, Novák
2405 divákov

Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass - Podstavek, T. Chrenko, M. Kováčik - Rumpel, Marek Slovák, E. Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji
Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík - Lemešáni, S. Pavličko, Smotrila - Macejka, L. Jurík, Saluga - Vartovník, Hamrák, Prokop - Leskovjanský, Heizer, Hübler.

MsHK Garmin Žilina - HK Orange 20 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Góly: 5. Kokavec, 10. Vala (M. Hreus, Škoda), 15. Vala (Škoda, M. Hreus), 20. Spilar (Pleva, M. Horák), 25. Škoda (Rúfus, Hriňa), 38. Škoda (Rúfus), 42. Rúfus (Koložváry), 48. M. Hreus (Vala), 50. Rúfus (Hriňa, Ondrej) - 40. J. Gašparovič (Grošaft).
Vylúčení: 3:8 na 2 min
presilovky: 6:0
rozhodovali: J. Višňovský - M. Valach, Gašparík
713 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Bobček (3. Turoň), Hriňa, Rúfus, M. Horák, V. Urban, do 30. min Ondrej - Koložváry, Palovčík, P. Barinka - Vala, M. Hreus, Škoda - Kokavec, Pleva, Spilar - od 30. min Valášek, Drevenák
HK Orange 20: Kristín (21. Čiliak) - Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič - L. Hudáček, Grošaft, J. Gašparovič - M. Bakoš, Mlynarovič, Uhnák - Lisoň, J. Petro, Ján Sýkora - Šimčák, Cingel.

MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 8:3 (2:0, 2:2, 4:1)
Góly: 4. Klepáč (Dornič, Polák), 15. Themár (Markovič, Galamboš), 24. Appel (L. Říha), 26. Markovič (Themár), 43. Themár (Markovič), 52. I. Dornič (I. Baček, Polák), 54. I. Baček (Šimka, I. Dornič), 60. Pozník (Appel) - 27. D. Devečka (Kriška), 37. Bartánus (D. Devečka), 51. Halaj (D. Devečka).
Vylúčení: 5:6 na 2 min
presilovky: 3:2
rozhodovali: Lauff - Korba, Gajan
3000 divákov

Martin: Dzubina - Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Obuch, Drgoň, Šimka - Uram, M. Beran, I. Dornič - Appel, L. Říha, Trokan - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, I. Baček
Liptovský Mikuláš: Hála (26. Šiarnik) - M. Varga, Heš, P. Lištiak, Kumstát, D. Devečka, Prívozník, M. Bača, Martinka - Cibuľa, J. Halaj, Kropáč - Bartánus, Pohanka, Tomášek - Kriška, Kuric, Mikula - Kadura, L. Paukovček, Roháč.

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Lipiansky (Tesařík), 29. Kuľha (Tesařík), 41. Vaic (Tesařík, Lipiansky), 58. Vaic (Lipiansky) - 30. D. Pašek (R. Školiak, Kostourek), 45. Jarolín (R. Jendek, T. Višňovský).
Vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše: Bohunický (Slovan) na 10 min za zhodenie rukavíc
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Lokšík - Stano, Bundil
3380 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tulupov, Tesařík, Štajnoch, Turunen, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Vaic , Lipiansky, Richard Huna - D. Skokan, A. Nedorost, V. Nemec - Sloboda, O. Rusnák, T. Varga
Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Gula, R. Jendek, Beňa, Schnabel - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Lušňák, R. Školiak, D. Pašek - Kocák, Jarolín, T. Višňovský - Novák, Kostourek, Kutálek

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Sekeráš (Valčák, V. Kováč), 37. Michel Miklík (Paroulek) - 9. Jánoš (Paľov), 38. Bulík (Pardavý, Tománek), rozhodujúci sam. nájazd premenil M. Hlinka
Vylúčení: 6:9 na 2 min
rozhodovali: D. Konc - Horínek, M. Orolin
2710 divákov

Trenčín: Kováč - Fatyka, Gabriš, Sekeráš, Trefný, Lintner, Hruška, Hančák, Kvetan - Filo, Šimíček, Dubec - T. Radulay, Valčák, Tybor - Michel Miklík, E. Hartmann ml. , Paroulek - Ružička, O. Ďuriš, Troliga
Banská Bystrica: I. Petrík - Bauer, Kolba, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - Pardavý, Bulík, Tománek - Surový, Miroslav Hlinka, V. Országh - Jánoš, Ľ. Sabol, Paľov - Ižvolt, Češík, Drotár.